Inspekcja auta

Sprawdzenie stanu auta przed zakupem

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług przed zakupem auta – kompleksowo sprawdzamy i oceniamy auta używane.

Inspekcja auta przed zakupem może obejmować fazy, które przedstawiamy poniżej.

 

FAZA I

Obejmuje kompletną linię diagnostyczną + sprawdzenie grubości powłoki lakierniczej.

Diagnosta weryfikuje ogólny stan pojazdu (podobnie jak przy badaniu technicznym), dodatkowo sprawdza płytę podłogową pod kątem śladów uszkodzeń i napraw blacharskich. Następnie przy pomocy czujnika weryfikowana jest grubość powłoki lakierniczej.

Czas trwania: 30 – 45 min.

 

FAZA II

Obejmuje kompleksową diagnostykę modułów elektronicznych wykonywaną dedykowanym dla danej marki komputerem serwisowym.

Parametry pracy wielu podzespołów są kontrolowane przez układy elektroniczne. W ich pamięci zapisywane są również kody błędów, które sygnalizują nieprawidłowe działanie, np. układu wtryskowego, filtra cząstek stałych, czy modułów komfortu. Doświadczony serwisant na podstawie analizy kodów i parametrów jest w stanie określić stan pojazdu i jego ewentualne niedomagania.

Czas trwania: 30 – 45 min.

 

FAZA III

Obejmuje pomiar geometrii i parametrów trakcyjnych na laserowym urządzeniu do pomiaru geometrii HUNTER 811/DSP 600 (4 głowice pomiarowe). Wykonywane jest zazwyczaj, gdy stwierdzono naprawę punktów mocowania zawieszenia. Pozwala zweryfikować skuteczność wykonanej naprawy.

Czas trwania: 45 – 60 min.

 

FAZA IV

Obejmuje pomiar punktów konstrukcyjnych nadwozia i podwozia przy użyciu urządzenia firmy Autorobot. Zaawansowana struktura pomiarów pozwala wychwycić ślady niewłaściwie przeprowadzonych napraw zarówno karoserii jak i płyty podłogowej.

Czas trwania: 60 – 120 min.

 

Dlaczego warto

Stosunkowo niewielki wydatek na gruntowne sprawdzenie stanu auta przed zakupem pozwoli uniknąć nabycia auta w złym stanie technicznym lub po poważnych naprawach blacharskich (przelakierowany jeden element nie dyskwalifikuje auta, ale źle naprawione elementy nośne już tak). Wykonana w rzetelny sposób inspekcja daje rzeczywisty obraz stanu samochodu.