Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Opublikowano

Jazda samochodami wyposażonymi w automatyczną skrzynią biegów jest bardzo wygodna. Warto jednak pamiętać, że każdy producent określa moment, w którym należy wymienić w niej olej, tak by służyła nam bez komplikacji.

W naszym serwisie zajmujemy się profesjonalną obsługą automatycznych skrzyń biegów w zakresie wymiany oleju zarówno metodą statyczną jak i dynamiczną.

Metoda statyczna polega na odkręceniu korka i grawitacyjnym spuszczeniu ok. 60% oleju znajdującego się w automatycznej skrzyni biegów, który następnie uzupełniamy nowym olejem. Oznacza to, że 40% oleju w skrzyni biegów pozostaje niewymieniona.

Dynamiczna wymiana oleju to obecnie najczęściej wybierana usługa, która zwiększa żywotność automatycznych skrzyń biegów. W Bosch Car Service Jaguścik korzystamy ze specjalistycznego sprzętu, który gwarantuje wypompowanie całego oleju. W trakcie serwisu skrzyni wykonujemy także przepłukanie skrzyni olejem, aż do uzyskania całkowitej czystości. Na koniec układ uzupełniamy nowym olejem oraz przeprowadzamy diagnostykę komputerową skrzyni, w której sprawdzane są fabryczne ustawienia.

Kiedy należy wymieniać olej w automatach?

Informacje o wymianie oleju w automatycznych skrzyniach biegów zawarte są w dokumentacji technicznej każdego auta. Jeśli jeździsz automatem i nie wiesz, kiedy należy wymienić olej w skrzyni biegów, zapraszamy do umówienia się na wizytę.