Zapraszamy na serwis klimatyzacji z rabatem 10%

Opublikowano

serwis klimatyzacjiCieplejsze dni i większa ilość słońca sprawia, że częściej używamy klimatyzacji.

By cieszyć się przyjemną temperaturą wewnątrz auta powinniśmy właściwie zadbać o system klimatyzacji i wentylacji naszego pojazdu. Zaniedbana klimatyzacja sprawi, że zamiast w komforcie będziemy podróżować w warunkach zagrażających bezpieczeństwu i zdrowiu.

Pierwszym sygnałem, że układ wentylacji wymaga wizyty w serwisie jest nieprzyjemny zapach wydobywający się z nawiewów oraz pojawienie się objawów alergicznych (łzawienie, podrażnienie śluzówki, katar).

Nieczyszczony parownik i kanały wentylacyjne stanowią siedlisko grzybów i zarazków dlatego minimum raz w roku należy wymienić filtr kabinowy, wyczyścić i zdezynfekować specjalnym preparatem kanały doprowadzające powietrze do kabiny, oraz odgrzybić parownik.

W skrajnych sytuacjach pojawia się niezwykle uciążliwe parowanie szyb, które mimo włączenia nawiewów i klimatyzacji nie ustępuje – jest to objaw całkowicie zapchanego filtra kabinowego.

Aby klimatyzacja sprawnie schładzała wnętrze musi być zadbana i serwisowana, tzn. minimum raz na 2 lata powinniśmy uzupełnić czynnik chłodniczy i wymienić olej, który odpowiada za smarowanie sprężarki klimatyzacji. Przy okazji warto sprawdzić stan paska napędzającego sprężarkę.

Serwis układu klimatyzacji wymaga specjalistycznych preparatów i urządzeń dlatego już teraz zapraszamy do naszej firmy, Bosch Car Service UNICAR – Jaguścik, na serwis układu klimatyzacji, aby móc cieszyć się przyjemnym chłodem z nawiewów naszego auta, gdy przyjdą naprawdę upalne dni.

Warto skorzystać z zaproszenia, bo aktualnie w sieci warsztatów Bosch Car Service jest promocja: 10% Rabatu na filtr kabinowy i serwis klimatyzacji.